monteida-hakkimizda-1

Uygun ailesi olarak köklerimiz Midilli’nin Sarlıca köyüne dayanıyor. Mübadele ile Ayvalık’a gelen dedelerimiz burada zeytinyağı ile hayatlarını sürdürmüşler. Biz de dedelerimizin yıllar önce başlattığı zeytinyağı geleneğini günümüzün en modern teknolojileri ile birleştirerek üretimini yaptığımız her türlü zeytin ve zeytinyağı ürününü Türkiye’ye ve dünyanın birçok ülkesine satıyoruz.

Monte İda ürünlerini, Kaz Dağlarının eteklerinde yer alan Havran’da kurulu tesisimizde üretiyoruz. Bilindiği gibi, Kaz Dağları mitolojide İda olarak anılır. Adını taşıdığımız bu dağlar klimatik yapısı ve ekosistemiyle, insan organizması için en ideal havaya sahip olmasıyla ve en lezzetli zeytinlerin yetiştiği topraklar olmasıyla seçkinleşir.

İdeal bir iklimde ve verimli topraklarda yetişen, özel zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağlarını, en uygun koşullarda doğallığı bozulmadan sizlere sunuyoruz.

Bahçelerimiz

Tarihi Troas-Alexandra ile Neandri tarihi kentleri bulunan zeytinliklerimizde sadece organik tarım uygulamaları yapıyoruz, böylece elde ettiğimiz zeytinyağlarında herhangi bir kimyasal olguya rastlamak mümkün olmuyor.

devamı için tıklayınız.